Partneři

Reklama - odkazy

Skříně na míru

Jsme na trhu od r. 1999. Za 14 let naší práce jsme vyrobili a namontovali tisíce našich skříní. Hodně nepovedených „vestavěných skříní" jsme také viděli. Závěr? Praxe a zkušenosti jsou k nezaplacení.


Vestavěné skříně na míru

Společnost Komandor vyrábí vestavěné skříně podle představ svých klientů. Můžete si vybrat z různých barevných provedení a materiálů.


Zajišťujeme outsourcing výkonu činnosti data protection officer podle GDPR.


Moderní vestavěné skříně od zkušených odborníků najdete v Praze.


Silberbarren kaufen online oder in einem Geschäft in Dresden.


Od stěhování těžkých břemen jsme tady my. V rámci celé České republiky provádíme stěhování až do hmotnosti 50 tun.

Co je hodnota investice?

16.07.13

Co je hodnota investiceRůzné zdroje definují hodnoty investovat jinak. Někteří říkají, že hodnota investice je investice filosofie, která upřednostňuje nákup zásob, které jsou v současné době prodávají za nízké ceny a účetní poměry a mají vysoký dividendový výnos. Jiní říkají, že hodnota investice je o koupi akcií s nízkým P / E poměr. Budete ještě někdy slyšet, že hodnota investice má více co do činění s rozvaze než výkazu zisku a ztráty.

V jeho 1992 dopise akcionářům Berkshire Hathaway, Warren Buffet napsal:

Myslíme si, že samotný termín "hodnota investice" je nadbytečná. Co je to "investice", pokud to není akt hledá hodnotu alespoň dostatečným důvodem uhrazenou částku? Vědomě platit víc za sklad, než jeho vypočtená hodnota - v naději, že může brzy být prodávány za stále vyšší ceny - by měly být označeny spekulace (které není ani nelegální, nemorální, ani - podle našeho názoru - finančně výkrm).
Zda to vhodné, nebo ne, termín "hodnota investice" je široce používán. Typicky, to implikuje koupi akcií, které mají atributy, jako je nízká poměru ceny k účetní hodnotě, nižší poměr P, nebo vysoký dividendový výnos. Bohužel, takové vlastnosti, i když se objeví ve spojení, jsou daleko od určující, zda investor skutečně koupit něco, co stojí za to, a proto je opravdu pracuje na principu získání hodnoty ve svých investic. Obdobně, naproti vlastnosti - vysoký poměr ceny k účetní hodnotě, vysoce poměr P a nízké dividendový výnos - nejsou v žádném případě v rozporu s "value" nákupu.
Buffett je definice "investování" je nejlepší definice hodnoty investice je zde. Hodnota investice je nákup akcie za méně než její vypočtené hodnoty.

Principy hodnota investice

1) Každý podíl akcií je vlastnický podíl v základní činnosti. Skladem není jen kus papíru, který lze prodat za vyšší cenu na určitému datu v budoucnosti. Zásoby představují více než jen právo získat budoucí peněžní rozvody z podnikání. Ekonomicky, každý podíl nerozděleného zájem ve všech podnikových aktiv (hmotného i nehmotného) - a měl by být oceněn jako takový.

2) populace má vnitřní hodnotu. Reklamní je skutečná hodnota je odvozena od ekonomické hodnoty podkladového podnikání.

3) Akciový trh je neefektivní. Hodnota investoři nebudou se přihlásit k odběru hypotéza efektivního trhu. Věří, že akcie často obchodu rukama za ceny nad nebo pod jejich vnitřní hodnotou. Občas, rozdíl mezi tržní cenou akcie a vlastní hodnota této akcie je dostatečně široká, aby umožnily ziskové investice. Benjamin Graham, otec hodnoty investice, vysvětlil, že akciový trh je neefektivnost tím, že zaměstná metafora. Jeho pan Trh metafora je ještě odkazoval se na hodnotu investoři dnes:

Představte si, že v některých soukromých podniků vlastníte malý podíl, který vám stálo 1000 dolarů. Jeden z vašich partnerů, jmenoval pan Trh, je velice ochotný opravdu. Každý den vám řekne, co si myslí, že Váš zájem stojí a navíc nabízí buď koupit nebo prodat vás si další zájem na tomto základě. Někdy se jeho představa hodnoty jeví jako věrohodný a odůvodněné obchodní vývoj a vyhlídky, jak je znáte. Často se stává, na druhou stranu, pan Trh umožňuje jeho nadšení nebo jeho obavy utéct s ním, a hodnota navrhuje se vám zdá trochu krátký hloupé.
4) Investování je nejvíce inteligentní, když je nejvíce věcně. To je citát z Benjamina Grahama "Inteligentní investor". Warren Buffett věří, že je jedním z nejdůležitějších investování lekci byl nikdy neučil. Investoři by měli zacházet investování s vážností a pečlivost, které zacházejí se svými zvolené profesi. Investor by měl léčit akcie kupuje a prodává jako obchodník bude považovat zboží se zabývá dovnitř nesmí přijímat závazky, kde jeho znalosti "zboží" je nedostačující. Navíc, on nesmí vykonávat žádnou investiční činnosti, s výjimkou "spolehlivý výpočet ukazuje, že má reálnou šanci přinést přiměřený zisk".

5) platí investice vyžadují bezpečnostní rezervu. Bezpečnostní rezervy mohou být poskytnuty firmou pracovního kapitálovou pozici, minulost zisku výkon, pozemní aktiva, ekonomická dobré vůle, nebo (nejčastěji) kombinace některých nebo všech výše uvedených. Bezpečnostní rezervy se projevuje v rozdílu mezi citované cenou a vnitřní hodnotou podniku. To absorbuje veškeré škody způsobené investora nevyhnutelné špatného odhadu. Z tohoto důvodu musí být bezpečnostní rozpětí je stejně široký jako my, lidé jsou hloupí (což znamená, že by měl být skutečný propast). Nákup dolarové bankovky devadesát pět centů funguje pouze, pokud víte, co děláte, nákup dolarových bankovek pětačtyřicet centů se pravděpodobně ukáže být ziskové i pro obyčejné smrtelníky, jako jsme my.

Co hodnota investice je ne

Hodnota investice je nákup akcie za méně než její vypočtené hodnoty. Kupodivu, tento fakt sám o sobě odděluje hodnoty investice od většiny jiných investic filozofie.

Pravda (dlouhodobé) růstu investory, jako jsou Phil Fisher soustředit pouze na hodnotu podniku. Nemají se zajímat o zaplacené ceny, protože oni jen chtějí koupit akcie v podnicích, které jsou skutečně mimořádné. Jsou přesvědčeni, že fenomenální růst takové podniky budou mít po mnoho let jim umožní těžit z divů složení. Pokud podnik "hodnota sloučeniny dost rychle, a akcie se koná dost dlouho, bude i zdánlivě vznešené cena nakonec být odůvodněno.

Některé tzv. hodnoty investoři považují relativních cen. Dělají rozhodnutí založená na tom, jak trh oceňuje jiné veřejné podniky ve stejném odvětví a jak se na trhu je oceňování každého dolaru výdělku přítomných ve všech segmentech. Jinými slovy, mohou si zvolit koupit akcie jen proto, že se zdá levné ve srovnání s jeho vrstevníky, nebo proto, že se obchoduje na nižší P / E poměr, než trh obecně, a to i přesto, že P / E ratio se nemusí objevit velmi nízká v absolutních nebo historického hlediska.

Pokud by se takový postup nazývá hodnota investice? To si nemyslím. To může být naprosto v pořádku investiční filozofii, ale to je jiný investiční filozofie.

Hodnota investice vyžaduje výpočet vnitřní hodnotu, která je nezávislá na tržní cenu. Techniky, které jsou podporovány pouze (nebo především) na empirický základ není součástí hodnoty investice. Principy stanovené Graham a rozšířen o jiné (např. Warren Buffett) tvoří základ logické stavby.

I když mohou být empirická podpora pro techniky v rámci hodnotového investování, Graham založil školu myšlení, které je velmi logické. Správná úvaha je zdůrazněno na ověřitelné hypotézy a kauzální vztahy jsou ve stresu přes korelační vztahy. Hodnota investice může být kvantitativní, ale je to aritmeticky kvantitativní.

Je zřejmé, že (a všudypřítomné), rozdíl mezi kvantitativní oborů, které využívají počet a kvantitativní oborech, které zůstanou čistě aritmetický. Hodnota investice zachází bezpečnostní analýzy jako čistě aritmetický oboru. Graham Buffett a oba známý pro mít silnější přirozené matematické schopnosti než většina bezpečnostních analytiků, a přesto oba muži uvedli, že použití vyšší matematiky v analýze bezpečnosti byla chyba. Skutečná hodnota investice nevyžaduje více než základní matematické dovednosti.

Proti proudu investování je někdy myšlenka jako sekta hodnota investice. V praxi, ti, kteří se nazývají cení investoři a ti, kteří si říkají proti proudu investoři mají tendenci kupovat akcie velmi podobné.

Podívejme se na případ Davida Dreman, autor knihy "proti proudu" investora. David Dreman je známý jako proti proudu investora. V jeho případě je vhodné označení, protože jeho zájmem o behavioral finance. Nicméně, ve většině případů, přímka oddělující hodnoty investor od investora proti proudu je nejasný v nejlepším případě. Dreman je proti proudu investiční strategie jsou odvozeny ze tří opatření: cena k výdělku, cena cash flow, a cena účetní hodnotě. Tyto stejné opatření jsou úzce spojeny s hodnotou investičních a především tzv. Graham a Dodd investování (forma hodnota investice jmenoval Benjamina Grahama a David Dodd se spoluautory "Analýza bezpečnosti").

Závěry

Nakonec, může hodnota investice být definována pouze jako platit méně za sklad, než jeho vypočtená hodnota, kde je metoda použitá k výpočtu hodnoty akcií je skutečně nezávislá na akciovém trhu. Pokud je skutečná hodnota vypočtená pomocí analýzy diskontovaných budoucích peněžních toků nebo hodnoty aktiv, výsledný odhad vnitřní hodnoty je nezávislá na akciovém trhu. Ale strategie, která je založena na prostém koupi akcií, že obchod za nízké ceny a zisk, price-to-book, a price-to-cash flow násobky ve srovnání s jinými skladových zásob není hodnotového investování. Samozřejmě, že právě tato strategie se ukázala velmi účinné v minulosti, a bude pravděpodobně pokračovat v práci i v budoucnu.

Zaklínadlo vymyslel Joel Greenblatta je příkladem jedné takové efektivní techniku, která často vyústí v portfoliích, které se podobají těm, postavil skutečnou hodnotu investory. Nicméně, Joel Greenblatt je zaklínadlo nepokouší vypočítat hodnotu nakoupených zásob. Takže, zatímco kouzelná formule může být účinná, že to není pravda hodnota investice. Joel Greenblatt sám je hodnota investor, protože to vypočítat vnitřní hodnotu akcie kupuje. Greenblatt psal The Little knihu, která bije trhu pro publikum investorů, které postrádaly buď možnost ani chuť na hodnotu firmy.

Nemůžete být hodnota investor, pokud jste ochotni pro výpočet hodnot podnikání. Chcete-li být hodnota investor, nemusíte vážit podnikání přesně - ale vy si cení podnikání.